Ethereum trafia co roku, ale Bitcoin gryzie z powrotem

Ethereum uderzył w górę w ciągu weekendu w skali roku.
Bitcoin rozpoczął tydzień silnym posunięciem
Pułap rynku monet Alt zamyka się na kluczowym poziomie 120 miliardów dolarów.
Ethereum uderzył w górę w ciągu weekendu, jak alt sezonu nadal imponować, wzmocnione ponownie przez monety DeFi. Jednakże, Bitcoin rozpoczął tydzień z ruchem powyżej 10.000 dolarów, sugerując, że może być o zabrać niektóre zyski z dala od alts.

Ethereum wciąż przewodzi ładowaniu
Etereum już od dawna jest postrzegane jako moneta, która miała doprowadzić do wybuchu szału DeFi, i rzeczywiście tak się stało: w ciągu jednego tygodnia moneta osiągnęła imponujący wzrost z 233 do 329 dolarów, do czego przyczyniła się względna stagnacja Bitcoina:

Występ Ethereum sprawił, że zaczęto mówić o kryptońskim Twitterze, a przestrzeń jest teraz wypełniona prognozami cenowymi:

Ruch DeFi niewątpliwie był katalizatorem tego ruchu, chociaż pozytywna reakcja na uruchomienie Ethereum 2.0 również pomaga. Same monety DeFi nadal przewyższają resztę rynku, z YFI robi niesamowite 500% w tygodniu od wprowadzenia na Poloniex i MTA robi ponad 100% na tej samej giełdzie.

Podobnie cap rynku alt monety nadal maszeruje w górę zgodnie z oczekiwaniami. Przy naszym pierwotnym celu wynoszącym 92 miliardy dolarów, który został już dobrze i naprawdę zniesiony, następny cel to 116-120 miliardów dolarów. Dzięki temu wrócimy do poziomu z czerwca ubiegłego roku, a przed sierpniem 2018 roku, i będziemy mieli możliwość przejścia od sezonu alt do głupiego, gdzie normą są trzy konfiguracje zysków:

Pułap 2 rynku monet Alt

Nie jest to w żadnym wypadku gwarantowane i nigdy nie zaszkodzi czerpać z tego zysków, ale tendencja ta jest już na pewno widoczna, a Ethereum rzeczywiście wygląda dobrze, aby w najbliższych tygodniach osiągnąć co najmniej 400 dolarów.

Dominacja Bitcoinów nadal spada.
Wzrost pułapu rynku alt jest odzwierciedleniem poziomu dominacji Bitcoin Future, który spadł z 66% do 61,5% w ciągu miesiąca. Jak powiedział nasz wewnętrzny analityk Will Gambit na początku czerwca, trend spadkowy w dominacji Bitcoinów utrzymuje się już od pewnego czasu i tak też się stało, a jak wiemy, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nastąpił znaczny wzrost.

Jednak Bitcoin rozpoczął tydzień od przekroczenia 10.000 dolarów, być może podbudowany niedawnym występem srebra i złota, z których ten ostatni po prostu uderzył cały czas wysoko. W ten sposób przekroczył linię oporu ustanowioną po raz pierwszy w grudniu 2017 roku na szczycie swojego całego biegu byków:

Wykres cen Bitcoinów 3

Ten skok doprowadził do ostrego odbicia się w dominacji Bitcoinów:

Dominacja Bitcoinów 4

Ruch Bitcoina tutaj ilustruje władzę, jaką ma nad alt monet i jest przypomnieniem, że alt zyski mogą być zdziesiątkowane przez bieg Bitcoin, i nie ma tylko tak długo, że Bitcoin może być zepchnięty w dół dla przed, jak alts, to sprężyny z powrotem.